ماژول ترموستات دما با رله W1209

(دیدگاه کاربر 1)

۶۵,۰۰۰ تومان

توضیحات

قسمت های ماژول:

– در زیر نمایشگر ۳ کلید برای تنظیم ترموستات قرار دارند. کلید اول set و دوکلید دیگر + و – برای کم و زیاد کردن مقدار دما می باشند. – در زیر کلیدها، رله‌ی مشکی ۱۲ ولت ۲۰ آمپری برای قطع و وصل جریان قطعاتی مانند المان خنک کننده ، فن ، پمپ و … قرار گرفته دارند. – همچنین در روی برد دو عدد ترمینال ۲ پین سبز رنگ، یکی برای رله K0 و K1 و دیگری برای تغذیه ۱۲ ولت و GND می‌باشد.

ماژول دماسنج و ترموستات دیجیتالXH-W1209

میتوانید از این ماژول ترموستات در ساخت پروژه هایی مانند ساخت یخچال با المان خنک کننده جهت کنترل دمای داخل یخچال و خاموش و روشن کردن اتوماتیک فن ها و ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده نمایید. این ماژول می تواند با ولتاژ ۱۲ ولت DC کار کند و قادر است جریان برق (چه ۱۲ ولت یا بیشتر تا ۲۲۰ ولت) تا سقف ۷ آمپر را قطع و وصل نماید.

دمای کاری : بین ۵۰- تا ۱۱۰+ در جه سانتی گراد حساسیت: ۰٫۱ درجه سانتی گراد ولتاژ کاری ۱۲ ولت

با زدن کلید set می‌توان دمای دلخواه را با کلیدهای ‘+’ و ‘-‘ تنظیم کرد.

تنظیمات پیشرفته ترموستات : برای ورود به تنظیمات پیشرفته کلید SET را به مدت ۴ ثانیه نگه دارید ۶ گزینه برای تنظیم ترموستات به این صورت P0,P1,P2,P3,P4,P5 نشان داده می‌شوند.

مرحله P0 خنک کننده یا گرم کننده:

در این مرحله عملکرد کنترلر دما را در دو حالت خنک کننده یا C به عنوان Cooling و گرم کننده یا H به عنوان Heating تنظیم می‌کنیم. اگر کنترل دما را روی حالت C تنطیم کنید، با کاهش دما از حد تعریف شده؛ رله فعال خواهد شد. اگر کنترلر رادر حالت H تنظیم کنید با افزایش دما از حد تعریف شده؛ رله فعال خواهد شد.

مرحله P1 هیستریسس hysteresis:

در این مرحله می‌توانیم تلورانس حساسیت را تنظیم کنیم. مثلا اگر دما را روی ۱ درجه سانتی گراد تنطیم کنیم. دمای مطلوب ترموستات هم ۲۰ درجه سانتی گراد باشد، رله در ۲۱ درجه سانتی گراد (۲۰C + 1C ) غیرفعال خواهد شد و زمانی که دما به ۲۰ درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند، رله فعال خواهد شد.

مرحله P2 بالاترین حد دما:

در این مرحله می‌توانیم بالاترین حد دما را تنظیم کنیم که کمتر از ۱۱۰ درجه سانتی گراد باشد.

مرحله P3 پایین ترین حد دما:

در این مرحله می‌توانیم پایینترین حد دما را تنظیم کنیم. البته بیشتر از ۵۰ درجه سانتی گراد باشد.

مرحله P4 دمای صحیح یا کالیبراسیون:

این مرحله یکی از برجسته ترین ویژگی‌های ماژول کنترلر دما می‌باشد. ترموستات را مانند یک ترمومتر دقیق تنظیم می کنیم. اگر دماسنج کالیبره شده ندارید، دما را روی ۰ درجه تنطیم می کنیم. این روش با دقت ۰٫۱ درجه سانتی گراد، دما را می سنجد.

مرحله P5 تاخیر در قطع رله:

در این مرحله ، می توان زمان تاخیر اولیه را بین ۱ -۱۰ دقیقه تنظیم کرد. اگر روی ۱ دقیقه تنظیم کنیم؛ پس از فعال شدن رله تا ۱ دقیقه پس از گذر از دمای تعیین شده فعال خواهد بود.

بازگشت به تنظیمات کارخانه :

تغذیه ۱۲ ولت را قطع کنید و کلیدهای ‘+’ و ‘-‘ را همزمان نگه دارید و در همین حال تغذیه ۱۲ ولت را وصل کنید.

1 review for ماژول ترموستات دما با رله W1209

 1. امید

  سلام . ایا با قطع برق تنظیمات ریست میشود.

  • JEQ

   سلام
   خیر.

دیدگاه خود را بنویسید

سیزده + 19 =

شما شاید این را هم دوست داشته باشید